O Pen Show

Po raz pierwszy Pen Show Poland odbyło się w dniach 13-14 kwietnia 2013 roku w Katowicach. Jest to coroczna impreza skupiająca kolekcjonerów, użytkowników i miłośników wiecznych piór, organizowana przez pasjonatów dla pasjonatów. Nie są to jedynie „targi” a swoiste święto wszystkich osób piszących, rysujących i kaligrafujących, to wspólne spotkania znajomych, kolekcjonerów, użytkowników piór i osób zachwyconych kaligrafią.

Organizatorzy PSP zadbali o to, by każdy mógł znaleźć coś co lubi. Są stoiska z piórami współczesnymi ale i także z wiekowymi, vintage. Są wystawcy z kraju i z poza granic. Są przedstawiciele największych firm produkujących wieczne pióra i najlepszych sklepów. Są wszystkie możliwe kolory atramentu produkowane od Polski, przez Japonię, USA, Niemcy, Italię aż po Australię. Są małe manufaktury oferujące doskonały papier, notatniki, papiery do kaligrafii, obsadki, stalówki. W końcu to, co zdaniem odwiedzających jest najważniejsze – jest tu miejsce by się spotkać ze znajomymi pasjonatami i spokojnie porozmawiać.

Pen Show Poland to nie tylko pióra i około piórowe gadżety. To także warsztaty kaligrafii prowadzone przez najznamienitszych kaligrafów w kraju. To możliwość oględzin i naprawy swojego pióra u wyśmienitych pendoctorów skupionych przy Forum o Piórach. To możliwość przetestowania piór w czasie spotkań przy stoliku kolekcjonerów.

Każdego roku, organizatorzy PSP we współpracy z partnerami wydarzenia, przygotowują limitowane niespodzianki dla odwiedzających. Są to np. atramenty „Liquid Words” przygotowane przez KWZ Ink, pióra wieczne z pracowni Przemysława Marcińskiego, Specjalna edycja piór Kaweco, ręcznie robione notesy ze specjalnie dobranym papierem, czy rocznik „Pen Show Magazine” do którego teksty przygotowują sami miłośnicy pisania i wiecznych piór.

Całość przedsięwzięcia nie była by możliwa, bez „Fundamentów Pen Show Poland”.

Naszymi Fundamentami są firmy, które współpracują z nami od pierwszego roku działania PSP, pomagają, doradzają i wspierają. Są to: Twoje Pióro, F-Pen, Inahon, Pióroteka, Pendoctor Przemysław Dudek.